מדריך מקוצר לקניית קולט אדים

הם יפים, חדשנים, נוצצים ולגמרי משדרגים את המטבח שלכם – ניחשתם נכון! מדובר בקולטי אדים. אז אם אתם מחפשים קולט אדים למטבח שלכם ולא בטוחים מאיפה להתחיל – המדריך המקוצר הבא הוא בדיוק בשבילכם

פורסם בתאריך 20.3.2018


מדריך מקוצר לקניית קולט אדים

למה בכלל צריך קולט אדים?
המטבח הוא ללא ספק אחד המקומות בו מבלים זמן ממושך בבית והאמת אנחנו לגמרי מבינים למה. אבל כשמבשלים, מטגנים ואופים בחלל סגור, חשוב מאוד לאוורר את המטבח מהעשן, הלחות והלכלוך שנוצרו בעקבות הבישולים. האוורור ישמור על נקיון המטבח ועל ריח נעים ואף ימנע פלטת רעלים מסוכנים לחלל.

תפקיד קולט האדים:
מניעת הצטברות עשן במטבח.
מניעת פיזור ריחות לא נעימים בחלל.
מניעת הצטברות של לחות.
טיהור החלל מרסיסי שמן ולכלוך כתוצאה מהבישול.
שמירה לאורך זמן על ניקיון ארונות, מוצרי החשמל וחלונות המטבח.

שימו לב! במידה והמטבח שלכם קרוב לסלון או חולק איתו את אותו החלל, תפקידו של הקולט אף חשוב יותר וישמש תפקיד מרכזי בשמירה על ניקיון הבית, מניעה מהצטברות ריחות לא נעימים ואפילו יעזור למנוע סתימות בפילטר של המזגן.


טוב, הבנו כמה זה חשוב – מה השלב הבא?


דבר ראשון עליכם להבין איזה קולט מתאים למטבח שלכם

ישנן שתי שיטות עיקריות לטיהור האוויר במטבח:

  1. פליטת האוויר החוצה: בשיטה זו קולט האדים שואב את האוויר ופולט אותו מחוץ לבית, דרך חור בקיר חיצוני. כל עוד ניתן לעשות זאת, שיטת פליטת האוויר החוצה היא הממולצת ביותר.
  2. מיחזור האוויר וסיננו: שיטה זו מתאימה למטבחים בהם אין אפשרות ליצור פתח חיצוני בקיר. בשיטה זו האוויר שנשאב בקולט עובר סינון דרך פילטר המכיל פחם פעיל וחוזר חזרה לחלל המטבח.

סוגי הקולטים:
קולט ארובה: קולט מסוג זה מותקן מעל הכיריים שאין מעליהם ארון מטבח. בקולט כזה, יחידת המנוע והמפוח מוסתרים על ידי הארובה הצמודה לקיר. קולט ארובה יכול להיות פינתי או קולט אי שמותקן בדרך כלל במרכז המטבח ויורד מעל הכיריים כשהוא תלוי מהתקרה.

קולט תחתון/פחם: מדובר בקולטים שלרוב מותקנים מתחת לארון מטבח הממוקם מעל הכיריים או לידו. רוב הדגמים של קולטי האדים התחתונים/פחם הינם אינטגרלים (בילט-אין) והמנוע והמפוח שלהם מוסתר בתוך הארון (בשונה מקולט ארובה בו המנוע והמפוח מוסתרים בארובה). רק היחידה החיצונית של הקולט גלוי לעין.


לפני שאתם בוחרים את הקולט שלכם יש עוד 2 פרמטרים שכדאי לשים לב אליהם:

  1. עוצמת השאיבה: מדובר בפרמטר חשוב שנגזר לפי גודל המטבח שלכם ומספר הפעמים שתרצו שהאוויר יטוהר בשעה – ככל שהמטבח שלכם גדול יותר, כך ממולץ לרכוש קולט בעל עוצמת שאיבה גדולה יותר. עוצמת השאיבה נמדדת במטרים מעוקבים לשעה (מק"ש) ונעה בין 200-1000 מק"ש.
  2. עוצמת הרעש: כמובן שכולנו נרצה קולט כמה שיותר שקט. קולט בעל עוצמה של 52 דציבלים ומטה נחשב לשקט ולכן מומלץ לרכוש קולט שלא עולה על 52 דציבלים.

מצאתם את האחד – מה עכשיו?
אחרי שבחרתם את הקולט המתאים ביותר למטבח שלכם, חשוב לדעת באיזה מרחק מתקינים אותו מהכיריים. גובה הסטנדרטי להתקנת הקולט הנו 70 ס"מ מעל הכיריים עבור קולט אדים רגיל ו60 ס"מ עבור קולט אינטגראלי. מומלץ לא לרדת מתחת ל-60 ס"מ.

למגוון קולטי האדים באתר לחצו כאן

פו הדב נקרא באנגלית "ויני הפו", וקרוי על שם העיר ויניפג שבקנדה. סגן הארי קולבורן, חייל בצבא הבריטי מהעיר ויניפג, אימץ דובה שחורה וקרא לה על-שם עירו ויניפג הדובה, או בקיצור ויני. הוא הבריח אותה לאנגליה וכשהוצב בצרפת העביר אותה לגן החיות של לונדון. כריסטופר רובין, בנו של הסופר א. א. מילן ראה את הדובה בגן החיות, וקרא על שמה את דוב הצעצוע שלו "ויני", שנתן את ההשראה לסיפור על ויני הדוב.

מתוך: ויקפדיה.

מסר מהעורך

קולטי אדים מובחרים:
 

פנייה מהירה

שאלה? בקשה? הערה? אנחנו כאן! ונשמח להשיב לכל פנייה ביום העסקים הקרוב.

זה הזמן להצטרף לרשימת התפוצה

במשלוח הטופס אני מסכים לקבל לכתובת המייל שלי פרסומות ועדכונים מאתר לאסטפרייס.