איך בוחרים מכונת כביסה?

פתח עליון או חזית? סל"ד גבוה או נמוך?
מה נפח התוף המומלץ, איפה ניתן לחסוך ואיפה רצוי להשקיע יותר?
ריכזנו לכם את כל התשובות לכל השאלות שלא ידעתם שצריך לשאול לפני רכישת מכונת כביסה חדשה.

פורסם בתאריך 28.5.2017


מחפשים מכונת כביסה? אספנו כמה טיפים ומידע חשוב מעולם הכביסה האלקטרוני שיעזרו לכם לבחור את המכונה המתאימה ביותר עבורכם.

השיקול הראשון שלנו, הוא מקום. בעידן בו מקום הוא מצרך יקר בכל בית, נוכל לבצע סינון ראשוני טרם בחירת המכונה המתאימה ביותר לביתנו. כיום לשוק הביתי נמכרות מכונות כביסה פתח עליון ופתח חזית - 
פתח עליון: מכונות צרות המתאימות לנישות וחוסכות במקום, רוחב מכונת הכביסה הוא כ- 45 ס"מ.
במרבית המדינות כיום רוב המכונות הנמכרות הינן מסוג פתח חזיתמתאימות לנישות רחבות יותר בקטגוריית רוחב של כ- 60 ס"מ.

בהמשך ולאחר שבחרנו את המכונה עפ"י נוחות הגישה אליה או המיקום בבית נצטרך לבחון את סוגיית המשקל וגודל התוף.
מכונות הכביסה כיום לשוק הביתי מכילות משקלים של בין 5 עד 10 ק"ג.
מרבית מכונות הכביסה מסוג פתח חזית הינן 7-8 ק"ג.
כיצד בוחרים?
את משקל המכונה יש לבחור לפי כמות הנפשות בבית, לדוגמא לכמות כביסה של 1-3 נפשות נבחר במכונה שמשקלה נע בין 5 ל-6 ק"ג.
לכמות כביסה של 3-4 נפשות תתאים מכונה מסוג 6/7 ק"ג משקל, ולמספר נפשות הגדול מארבע מומלץ לבחור במכונה 8-10 ק"ג עפ"י הצורך - כאן גם חשוב להתייחס לכמות השימוש במכונה באופן יומי.

תוכניות במכונה - למה צריך לשים לב ברכישת מכונת הכביסה היעילה ביותר עבורנו?!
כיום ברוב מכונות הכביסה קיימות בין 10-15 תוכניות כביסה. בין התוכניות הנפוצות ביותר כיום נמנות:
התוכנית המהירה (15-45 דקות) מתאימה לביצוע כמות כביסה קטנה יחסית או כמות גדולה יותר לרענון הבגדים (יש לשים לב להוראות היצרן המורה על כמות מומלצת לשימוש בתוכנית המהירה).
תוכנית עדינה לעבודה עם בגדים ובדים עדינים במיוחד ולשמירה על סיב הבגד ומנגד התוכנית הארוכה שתאפשר לנו לטפל באריגים מלוכלכים במיוחד - מחזור הכביסה בד"כ הוא הארוך ביותר ובטמפ' גבוהה (עד 90 מעלות), כמו כן אחת מהתוכניות החשובות ביותר בנוחות של ימינו היא הפעלה מאוחרת ותזמון עבודת המכונה לזמן מאוחר יותר.
בדגמים מובילים של מכונות כביסה מיצרנית הענק "סימנס" תוכלו למצוא תוכנית הגיינית במיוחד לבעלי רגישויות (Hygiene), תוכנית בגדי טיולים וצמר.

נוחות תפעול המכונה - אנלוגי או דיגיטלי?
כיום מייצרים לוחות פיקוד חכמים, מכאניים (אנלוגי) או דיגיטלי - תוכניות בלוח פיקוד דיגיטלי יהיו מגוונות יותר והלוח כולל מגוון רחב של פונקציות המעשיר את "חווית השימוש" במכונה ואף בעידן החכם היום ניתן אף לתפעל מכונות באמצעות הסמארטפון! לעומת זאת, תוכלו למצוא דגמים בהם לוח הפיקוד הוא מכאני (אנלוגי) לאנשים המעדיפים לשלוט על המכונה בדרך הקלאסית ושולטים באמצעות וסת טמפרטורה, לחצן כיבוי והדלקה ומהירות סחיטה. לרוב המכונות הדיגיטליות יהיו מכונות "חכמות" יותר.

מהי מהירות סחיטה ולמה אנחנו צריכים אותה?
מהירות הסחיטה המכונה "סל"ד" (סיבובים לדקה) - ככל שמהירות הסיבוב של התוף גבוהה יותר כך עולה רמת היעילות של הסחיטה. תכונה זו חשובה במיוחד כאשר קיים הצורך להעביר את הכביסה למייבש - כך ניתן לחסוך באנרגיה של מייבש הכביסה. כך לדוגמא, אם נבחר במכונת כביסה בעלת סל"ד גבוה יחסית (לצורך העניין 1000 סל"ד) רמת האנרגיה שנחסוך בייבוש הכביסה במייבש תעלה עד כ-40% חסכון! כיום, במרבית דגמי מכונות הכביסה קיים בורר סל"ד שנע בין 600 ועד 1400 (בדגמי הפרימיום או לחלופין במכונות עם נפח תוף גדול).

דירוג אנרגיה וניקיון
דירוג האנרגיה נע בין רמת אנרגיה A ל-G, כאשר A היא היעילה ביותר ו-G היא הבזבזנית ביותר.
גם רמת הנקיון מאופיינת במכונות הכביסה של היום וניתן לבחור בין רמת נקיון מקסימלית למינימלית.

בטיחות
במרבית מכונות הכביסה כיום ניתן לאתר מנגנוני בטיחות חשובים בהחלט, כמו נעילה בפני ילדים, מנגנון בקרת הצפה ונעילת דלת במהלך העבודה.
גם בתוך תוף המכונה, עם תחילת פעולתה נכנס מנגנון בקרה אשר תפקידו לוודא כי משקל הכביסה מפוזר באופו מאוזן ומונעת שחיקה טבעית של התוף.

אחריות
בימינו, לכל מוצר חשמלי חשוב לבחור גם את האחריות אשר מהווה חלק בלתי נפרד מחווית הרכישה ושומרת על מכונת הכביסה שלנו לאורך זמן. כמחצית מהיצרנים היום מאפשרים להרחיב את האחריות ולעתים אף משווקות את מכונות הכביסה עם מבצעים להרחבת האחריות במחיר מוזל לזמן מוגבל. חשוב לדעת כי כל מכונות הכביסה מגיעות יחד עם שנת אחריות אחת בסיסית.

רכשתי מכונת כביסה חדשה, מי יוכל לפנות את הישנה?
אחרי הרכישה ובהתאם לחוק "פסולת אלקטרונית" אשר בא להגן עליך, הצרכן ניתן לתאם מול חברות הלוגיסטיקה איסוף של מכונת הכביסה הישנה ללא עלות נוספת כאשר התנאי הבסיסי הוא הכנת המכונה ליד דלת הכניסה כשהיא מנותקת מזרם המים והחשמל.

פנייה מהירה

שאלה? בקשה? הערה? אנחנו כאן! ונשמח להשיב לכל פנייה ביום העסקים הקרוב.

זה הזמן להצטרף לרשימת התפוצה

במשלוח הטופס אני מסכים לקבל לכתובת המייל שלי פרסומות ועדכונים מאתר לאסטפרייס.