קולטי אדים

קולטי אדים

מיין לפי

סנן לפי מותגים

סנן לפי אפשרות לחיבור פילטר פחם

סנן לפי גימור

סנן לפי משולב זכוכית

סנן לפי סוג הקולט

סנן לפי עוצמת שאיבה מקסימלית

סנן לפי רוחב בקירוב

סנן לפי תאורה

קולט אדים – המכשיר שישמור לכם על מטבח נטול ריחות!

קרה לכם שחזרתם הביתה וכל הבית אפוף אדים וריחות בישול? נכון, בהתחלה זה אכן יכול להיות ריח נחמד שמעניק לנו תחושת ביתיות – אך כעבור זמן מה אנחנו רק רוצים להיפטר מהריח העז שמסרב בתוקף לצאת. במטבחים בהם אין חלון או סירקולציית אוויר המצב גרוע עוד יותר. אך אל דאגה, הפתרון נמצא ממש אצלנו – הכירו את קולטי האדים למטבח.

למה משמשים קולטי האדים:

ריחות "הנכלאים" במטבח וברחבי הבית יכולים להוות מטרד של ממש, גם אם מדובר לעיתים בריחות טובים.
כשמדובר על ריחות טיגון, בישול ודומיהם – יש פתרון אסתטי ויעיל במיוחד שאפילו ישדרג את מראה המטבח שלכם. בהגדרתו היבשה - קולט אדים הוא מתקן המורכב ממאוורר ופילטר המסנן את האוויר ומבצע סירקולציה או לחילופין ממאוורר וצינור פליטה חיצוני המסלק את האוויר ישירות החוצה. הקולט מיועד להתקנה מעל הכיריים ואפילו קיים קולט אדים למטבח המובנה בכיריים לאוהבי היוקרה. תפקידו העיקרי של הקולט הוא סחרור האוויר ולנדף שמנים, תוצרי שרפה, עשן ואדים.

האם כדאי להתקין קולט אדים:

בהחלט! קולט האדים הינו מוצר אסתטי במיוחד המסייע לנו ברוב המקרים "לחתום" סופית את עיצוב המטבח. מעבר לכך, במידה ובמטבח שלכם לא מתרחשת תחלופת אוויר גבוהה מספיק, או שהחלון אינו ממוקם בקרבת הכיריים – קולט האדים יסייע במזעור הריחות, האדים "והרעלים" ככל הניתן, כך שתוכלו לשמור על שאר האזורים בבית סטריליים כמעט מריחות לוואי ועל סביבת עבודה נקייה במטבח. בנוסף לכך, רוב קולטי האדים משולבים תאורה ממוקדת לאזור הכיריים שמסייעת לנו לבשל בנוחות מקסימלית.

סוגי קולטי אדים:

קולט אדים ללא ארובה – אידיאלי במיוחד למטבחים קטנים בשל יכולת היניקה הנמוכה יחסית שסוג זה מציע. קולט אדים ללא ארובה או בשמו השני קולט אדים מדף בנויים כך שחלקו העליון שטוח, צר ומלבני. סוג זה מתאים בד"כ להתקנה במטבחים קיימים ללא צורך בפירוק ארונות או בחציבת קירות, דבר המאפשר התקנה קלה במיוחד ולכן נחשב לאטרקטיבי במיוחד!

קולט אדים ארובה – הסוג הנפוץ ביותר של קולטי האדים. כשמו כן הוא, קולט האדים מגיע עם ארובה היוצאת מחלקו העליון וניתן להתקנה בשתי צורות. אפשרות אחת היא ליצור פתח חיצוני בקיר בו יותקן צינור השואב את האוויר המלוכלך ופולט אותו החוצה. אפשרות נוספת היא התקנה פנימית המחייבת שימוש בפילטר פחם הדורש החלפה אחת לתקופה.

קולט אדים פילטר פחם - מהווה פתרון יעיל במיוחד למטבחים ללא אפשרות התקנת ציור פליטה חיצוני. סוג זה לא מתאים להתקנה במטבחיים קיימים ללא גומחה ייעודית לקולט האדים בשל צורתו.

קולט אדים משולב בכיריים – כיום, מוצע בשוק פיתרון אסתטי במיוחד במטבחים ללא אפשרות להתקנת קולטי אדים. קולט האדים מוטמע בתוך הכיריים וניתן להפעלה בעת הצורך, לעיתים סטטי בקו הכיריים. מציע פתרון נהדר גם כקולט אדים לאי, לאלו הבוחרים להתקין את הכיריים שלהם במרכז המטבח. כיריים משולבות קולטי אדים מוצעות לרכישה בשוק החל מכ-6,000 ₪.

איך להתקין קולט אדים?

קולטי אדים מגיעים בשלל צורות וסגנונות. גודלם נע החל מ- 40 ס"מ ועד לכ- מ- 100 ס"מ , כאשר הגדלים הנמכרים ביותר בישראל כיום הם קולטי אדים 90 ס"מ / קולטי אדים 60 ס"מ בשל תאימותם למטבחים הסטנדרטיים המוצעים. לפני ההתקנה והרכישה – עלינו להבין בכלל אם ישנה אפשרות להתקנת ארובה וצינור חיצוניים, במידה ולא קיימת עלינו לפסול מראש את הקולטים המאפשרים שימוש בצינור פליטה בלבד. במצב כזה, נתמקד בחיפוש קולטי אדים העושים שימוש בפילטר פחם הממחזר ומנקה את האוויר ומחזיר אותו נקי לחלל. אל דאגה, בקטגוריית קולטי האדים בלאסטפרייס תוכלו למצוא את שלל סוגי קולטי האדים המוצעים לרכישה כיום בשוק מהמותגים המובילים!

לאחר הרכישה, מומלץ ליצור קשר עם היבואן לבירור אפשרויות ההתקנה השונות, רכישת פילטרים וחלפים במידת הצורך, וכמובן הזמנת מתקין מקצועי שיתקין לכם את קולט האדים בצורה המהירה והיעילה ביותר. יש לוודא אם היבואן מחייב התקנה מקצועית מטעמו לצורך קבלת האחריות. לאסטפרייס ממליצה להיעזר בשירותי המקצועית של היבואן, שכן המתקין יסייע בהסבר על אודות השימוש הנכון ביותר במוצר שרכשתם.

כיצד מנקים ביעילות את רשתות קולט האדים?

לצד יתרונותיו הרבים של קולט האדים, ישנו חיסרון אחד (או בעצם יתרון משמעותי בקרב חולי הניקיון) המצריך מאיתנו לשנס מותניים, לשים כפפות ולצלול למלאכת הניקיון היסודית של הרשתות של קולטי האדים, ולהחזיר להם "טובה" לאחר שסייעו לנו רבות בסינון השומנים. תחזוקה שוטפת וניקוי הרשתות לעיתים קרובות יאפשרו לנו לשמור על המוצר פעילות תקינה של המוצר לאורך זמן, ולשמר את רמת היניקה.

אופן הניקוי:

מניחים את הרשתות בתוך כלי המלא במים עם נוזל לניקוי כלים ומשרים למשך דקות. במידה וזה לא הספיק, ניתן גם להשרות את הרשתות בתוך מים חמים עם סודה לשתייה שתוציא אותן מבריקות ונקיות. יש לנקות את החריצים בעזרת מברשת עדינה, ולייבש היטב לפני ההחזרה לקולט. שימו לב שלא להשתמש בתכשירים חזקים מדי המסוכנים לשאיפה ועלולים חלילה להתפזר באוויר בעת התחממות הרשתות.

קולטי אדים קולטי אדים
חזרה למעלה

זה הזמן להצטרף לרשימת התפוצה

במשלוח הטופס אני מסכים לקבל לכתובת המייל שלי פרסומות ועדכונים מאתר לאסטפרייס.